Wydarzenia

Surowe konsekwencje dla motocyklisty, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Data publikacji 02.01.2023

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który pomimo braku uprawnień do kierowania i wypitego wcześniej alkoholu, wsiadł za kierownicę motocykla. Ponadto, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna został szybko zatrzymany, po czym trafił do policyjnego aresztu.

W piątek około godz. 11.30, na ul. Tkackiej w Krośnie policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który według zgłoszenia, może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Kierujący jednośladem zignorował jednak policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazujące zatrzymanie motocykla i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, by po chwili na ul. Zjazdowej, zatrzymać go do kontroli.

Mężczyzna znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu, był pobudzony i agresywny. Odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, dlatego też pobrano mu krew do laboratoryjnej analizy na zawartość alkoholu w jego organizmie. 45-letni mieszkaniec gminy Dukla został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego motocykl - odholowano. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego wydanego przez osobę uprawnioną jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.  

 

Powrót na górę strony