Wydarzenia

Policyjny pościg za pijanym kierowcą seata

Data publikacji 03.01.2023

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący seatem, który chcąc uniknąć kontroli drogowej, podjął próbę ucieczki. Mężczyzna na widok radiowozu, gwałtownie przyspieszył i odjechał w kierunku centrum miasta. 39-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

Wczoraj około godz. 16.40, policjanci podjęli pościg za kierującym seatem, który na ul. Bema w Krośnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna, ignorując policyjne sygnały, gwałtownie przyspieszył, kierując się w stronę centrum miasta, po czym wjechał w ul. Wyspiańskiego, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Korczyna. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 39-latkowi grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat więzienia. Ponadto, nie uniknie odpowiedzialności za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, za co ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Powrót na górę strony