Wydarzenia

Policjanci zatrzymali małżonków podejrzanych o rozbój

Data publikacji 05.01.2023

Krośnieńscy policjanci zatrzymali małżeństwo podejrzane o rozbój na mieszkańcu Krosna. Sprawcy zaatakowali swoją ofiarę gazem pieprzowym, po czym ukradli saszetkę z pieniędzmi oraz dokumentami. Przestępcy usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 28 grudnia po godz. 19, na osiedlu Traugutta w Krośnie. Sprawcy, przy użyciu miotacza gazu pieprzowego, zaatakowali wracającego z zakupów 69-latka. Przestępcy ukradli mężczyźnie saszetkę, w której znajdowały się m.in. pieniądze oraz dokumenty, po czym uciekli.

Na miejsce zostali skierowani policjanci ogniwa interwencyjnego krośnieńskiej komendy oraz funkcjonariusze służby kryminalnej. Zdezorientowany napaścią 69-latek relacjonował, że został zaatakowany przez dwóch sprawców oraz wskazał kierunek, w którym się oddalili.

W czasie, gdy policyjne patrole przeczesywały ulice oraz osiedlowe zakamarki, funkcjonariusze wydziału kryminalnego typowali sprawców oraz sprawdzali zapis kamer monitoringu miejskiego i placówek handlowych w rejonie, gdzie doszło do przestępstwa. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że osoby odpowiedzialne za atak na mieszkańca Krosna, to 34-latek oraz jego 43-letnia małżonka. Kilka godzin po zdarzeniu, funkcjonariusze zatrzymali przestępczy duet na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie.

Podczas przeszukania domu małżonków, policjanci zabezpieczyli m.in. miotacz gazu, którym napastnicy posłużyli się w czasie rozboju oraz pieniądze. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną saszetkę, a także portfel, który po uprzednim opróżnieniu z wartościowych przedmiotów, sprawcy porzucili.  

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec małżonków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony