Wydarzenia

Nietrzeźwy motocyklista uczestnikiem zdarzenia drogowego

Data publikacji 30.03.2023

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 40-letni motocyklista, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym na jednej z krośnieńskich ulic. Kierujący jednośladem nie odniósł poważnych obrażeń i po zaopatrzeniu medycznym, trafił do policyjnego aresztu. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15.30, na ul. Grodzkiej w Krośnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni motocyklista, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego doszło do przewrócenia się kierowanego przez niego jednośladu.

Na skutek upadku mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń i na miejscu został zaopatrzony medycznie przez załogę karetki pogotowia. Zachowanie kierującego jednośladem wzbudziło jednak podejrzenie, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Ponadto, po sprawdzeniu w bazie danych  okazało się, że 40-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez wymaganych uprawnień, 40-latek odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do 2 lat.

 

Powrót na górę strony