Wydarzenia

Jubileuszowe spotkanie policyjnych profilaktyków z dziećmi

Data publikacji 31.03.2023

Krośnieńscy stróże prawa kontynuują kampanię pn. „Policyjne wtorki z profilaktyką”. Celem tego projektu jest podniesienie poziomu świadomości dzieci i młodzieży wobec czyhających zagrożeń. W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Bóbrce i Łękach Dukielskich.

„Policyjne wtorki z profilaktyką” to autorska kampania informacyjna krośnieńskich policjantów, realizowana przez funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii miejscowej jednostki. Celem działań jest podniesienie poziomu świadomości prawnej dzieci i młodzieży, uwrażliwianie na zagrożenia wynikające z eksperymentowania ze środkami odurzającymi oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas korzystania z Internetu.

Zajęcia dedykowane są dla uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół średnich. Innowacyjna formuła spotkań polega m.in. na kompleksowym dopasowaniu prezentowanych treści do grup odbiorców, których liczba nie powinna przekraczać 30 osób. Zajęcia, organizowane w budynku Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28, łączą w sobie teorię oraz możliwość praktycznej obserwacji codziennej pracy krośnieńskich stróżów prawa.

W jubileuszowej odsłonie kampanii wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Bóbrce i Łękach Dukielskich. Było to już 50-te spotkanie krośnieńskich policjantów z dziećmi, w ramach autorskiego projektu profilaktycznego.

Niesłabnąca popularność lekcji bezpieczeństwa organizowanych w miejscowej komendzie, wskazuje ciągłą potrzebę podnoszenia poziomu wiedzy dzieci i młodzieży oraz promowania wśród nich odpowiedzialnych postaw wobec czyhających zagrożeń.  

 

  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi. Na pierwszym planie sprzęt wykorzystywany przez policjantów w ich codziennej służbie
  • Uczestnicy spotkania wraz z opiekunami, w tle policyjni prelegenci
Powrót na górę strony