Wydarzenia

Tylko dla odważnych

Data publikacji 06.09.2005

W minioną sobotę (3.09) trzech krośnieńskich policjantów wzięło udział w ekstremalnym biegu terenowym i zawodach kolarskich w Sielpi koło Kielc.W rajdzie terenowym na dystansie 40 km wystartował sierż.sztab. Dariusz Pasterczyk. Był to bieg...

W minioną sobotę (3.09) trzech krośnieńskich policjantów wzięło udział w ekstremalnym biegu terenowym i zawodach kolarskich w Sielpi koło Kielc.W rajdzie terenowym na dystansie 40 km wystartował sierż.sztab. Dariusz Pasterczyk. Był to bieg tylko dla odważnych, sprawdzający granice wytrzymałości i odporności psychicznej zawodnika – praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności. Trasa wiodła przez lasy, łąki, tereny bagienne, strumyki i pagórki. Spośród 50 odważnych bieg ukończyło 37 zawodników. Limit czasu wynosił 11 godzin, nasz policjant pokonał dystans w 7,5 godziny i zajął 4 miejsce.Kolejnych dwóch policjantów st.post. Adam Pasztyła i st.post. Jerzy Szwast wystartowało w konkurencji kolarskiej na dystansie 200 km. Limit czasowy wynosił również 11 godzin, nasi zawodnicy pokonali dystans w 8,5 godziny.Zawodnikom trofea wręczał kierownik rajdu Piotr Pustelnik – jeden z czołowych himalaistów. (ap)