Wydarzenia

Sukces przewodnika z psem w zawodach wojewódzkich

Data publikacji 02.07.2007

Dużym sukcesem zakończył się udział przewodnika z psem z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie w Wojewódzkim Finale Kynologicznych Mistrzostw Polski "Przewodnik Roku 2007". Sierż. sztab. Roland Wawszczak z psem Nero wygrali rywalizację w...

Dużym sukcesem zakończył się udział przewodnika z psem z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie w Wojewódzkim Finale Kynologicznych Mistrzostw Polski "Przewodnik Roku 2007". Sierż. sztab. Roland Wawszczak z psem Nero wygrali rywalizację w kategorii patrolowo-tropiącej. Finał zakończył się w miniony piątek. Tutaj można przeczytać relację z jego przebiegu. Nero ma 5 lat, a w krośnieńskiej policji służy od trzech. Od początku jego przewodnikiem jest sierż. sztab. R. Wawszczak z Sekcji Patrolowo-Interwencyjnej. Był to ich trzeci start w zawodach kynologicznych i do tej pory największy sukces. Dzięki temu we wrześniu będą reprezentować podkarpacką policję w finale krajowym w Sułkowicach.Na co dzień Nero wykorzystywany jest w służbie patrolowej i podczas zabezpieczeń imprez masowych. Jest to trzeci znaczący sukces krośnieńskich policjantów w zawodach wojewódzkich. W czerwcu zdobyli drugie miejsce w turnieju Patrol Roku i trzecie w konkursie Dzielnicowy Roku.