Wydarzenia

Krośnieński policjant w gronie światowych triathlonistów

Data publikacji 12.07.2007

Dariusz Pasterczyk, policjant Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, a zarazem zawodnik Krośnieńskiego Klubu Biegacza MOSiR spróbował swoich sił w międzynarodowych zawodach triathlonowych Iron Man w USA.Był jednym z tych, którzy ukończyli kilkunastogodzinną rywalizację.

Dariusz Pasterczyk, policjant Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, a zarazem zawodnik Krośnieńskiego Klubu Biegacza MOSiR spróbował swoich sił w międzynarodowych zawodach triathlonowych Iron Man w USA. Był jednym z tych, którzy ukończyli kilkunastogodzinną rywalizację.

Triathlon w cyklu Iron Man to konkurencja dla prawdziwych twardzieli. Zawody rozgrywane są na trasie czterokrotnie dłuższej niż tradycyjny triathlon olimpijski. W tym roku odbyły się one 24 czerwca w Coeur d'Alene w stanie Idaho w USA. Były to zarazem eliminacje do mistrzostw świata, które zostaną zorganizowane na Hawajach.

Zawodnicy musieli przepłynąć 3,8 km, przejechać rowerem 180 km i przebiec pełny dystans maratonu. Na pokonanie trasy mieli 17 godzin. Na starcie stanęło 2,5 tys. osób. Dla ponad 400 uczestników trasa okazała się zbyt trudna i wyczerpująca. Do mety dotarło 2085 zawodników, wśród których był Dariusz Pasterczyk. Nasz policjant cały dystans pokonał w czasie 12 godzin, 8 minut i 59 sekund i został sklasyfikowany na 104 miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Był to pierwszy start Dariusza Pasterczyka na pełnym dystansie triathlonu Iron Man, ale zapewnia on że nie ostatni. Kolejna próba nastąpi 4 sierpnia w Słowackiej Nitrze. Trzymamy kciuki.Na zdjęciach przebieg rywalizacji w USA.