Wydarzenia

Zgubne wagary nieletnich

Data publikacji 09.12.2008

Zamiast na lekcjach, kilku nieletnich postanowiło spędzić czas przy alkoholu. W efekcie jeden z nich trafił do szpitala na odtrucie, a w mieszkaniu „gospodarza” policjanci znaleźli podrobione banknoty.

Zamiast na lekcjach, kilku nieletnich postanowiło spędzić czas przy alkoholu. W efekcie jeden z nich trafił do szpitala na odtrucie, a w mieszkaniu „gospodarza” policjanci znaleźli podrobione banknoty. 

Wczoraj przed południem do krośnieńskich dzielnicowych dotarła informacja, że w jednym z osiedlowych sklepów w Krośnie kilku nieletnich zakupiło sporą ilość alkoholu i piją go w mieszkaniu jednego z nich. W związku z podejrzeniem, że doszło do popełnienia przestępstwa, policjanci udali się do miejsca zamieszkania nieletniego.Drzwi otworzył kompletnie pijany 15-letni „gospodarz”. W mieszkaniu było jeszcze trzech jego kolegów, dwóch 15-latków i 17-latek. Chłopcy zdołali wypić 3 butelki wina i butelkę wódki.

Ponieważ jeden z 15-latków był nieprzytomny, dzielnicowi wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło nieletniego do krośnieńskiego szpitala. Z pozostałej trójki pijany był jeszcze „gospodarz”, który nie był w stanie poddać się badaniu stanu trzeźwości ale nie było potrzeby jego hospitalizacji. Trzeci 15-latek i najstarszy z chłopców, w chwili badania byli trzeźwi. W czasie rozmowy przyznali się, że są na wagarach i pili wcześniej alkohol, który zakupił im przygodnie napotkany pełnoletni mężczyzna. Ich wersję zweryfikuje analiza nagrania zamontowanego w sklepie monitoringu.

W mieszkaniu 15-latka policjanci ujawnili również kilkadziesiąt awersów i rewersów banknotów 10 i 20-złotowych, podrobionych przy użyciu sprzętu komputerowego. Zarówno fałszywki, jak i komputer zostały zabezpieczone jako dowody w tej sprawie. Ponieważ na miejscu nie było pełnoletnich domowników, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie czynności procesowe wykonano w obecności przybranej do tego celu sąsiadki.O całej sprawie zostali powiadomieni rodzice wszystkich nieletnich.

Trwają czynności, mające na celu wyjaśnienie, czyim dziełem są zabezpieczone fałszywe pieniądze.Niezależnie od tych ustaleń Policja skieruje do sądu rodzinnego zawiadomienie o zagrożeniu nieletnich demoralizacją. Jednym z jej przejawów jest bowiem wagarowanie i spożywanie alkoholu przez osoby w wieku poniżej 18 lat.

Na zdjęciu: fałszywe pieniądze zabezpieczone w mieszkanku 15-latka.

Powrót na górę strony