Wydarzenia

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł

Data publikacji 08.01.2009

Policjanci z komisariatu w Dukli zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem zderzył się w Teodorówce z innym autem i uciekł. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie sprawcy blisko 2,8 promila alkoholu.

 

Policjanci z komisariatu w Dukli zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem zderzył się w Teodorówce z innym autem i uciekł. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie sprawcy blisko 2,8 promila alkoholu.

Wczoraj, kilka minut przed godz. 20 Policja została powiadomiona o kolizji vw golfa i nissana sunny, do której doszło na lokalnej drodze w Teodorówce. Według zgłoszenia, do zderzenia doszło przy wymijaniu się pojazdów i doprowadził do niego kierowca nissana, który zjechał nagle na lewą stronę drogi. Mężczyzna był najprawdopodobniej pijany i uciekł w kierunku Dukli.  

Na miejsce dyżurny skierował niezwłocznie patrol z miejscowego komisariatu.

Jadąc w stronę Teodorówki, w Nadolu, policjanci zauważyli przed sobą poszukiwanego nissana. Kierowca wyraźnie nie panował nad pojazdem. W pewnym momencie zjechał na prawe pobocze i ugrzązł w śniegu. W tym momencie został zatrzymany.

Okazał się nim kompletnie pijany 34-letni Marek B., mieszkaniec gminy Dukla. Podany alcosensor wykazał w jego organizmie blisko 2,8 promila alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a samochód przekazali przybyłemu na miejsce członkowi rodziny.

Za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, Markowi B. grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do lat 10. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niedopełnienie obowiązków ciążących na kierowcy pojazdu, który uczestniczy wypadku.

Przypominamy, że jeżeli nie ma zabitych lub rannych, zgodnie z art. 44 ust 1. kierujący pojazdem w razie uczestniczenia w wypadku drogowym jest obowiązany:
1) zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego;
2) przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku;
3) niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego;
4) podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.
Powrót na górę strony