Wydarzenia

„Pociąg do Profilaktyki”

Data publikacji 02.06.2015

Wczoraj w Krośnie w ramach "Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki" zabrzmiała odezwa społeczności PaT do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych. Akcja przeprowadzona w całym kraju miała poruszyć serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności. Inicjatorem tego działania była Komenda Główna Policji.

Wczoraj w Krośnie w ramach  "Ogólnopolskiego  Głosu Profilaktyki" zabrzmiała odezwa społeczności PaT do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych. Akcja przeprowadzona w całym kraju miała poruszyć serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności. Inicjatorem tego działania była Komenda Główna Policji. 

 
Krośnieńska młodzież i dorośli włączyli się w happening zorganizowany w Ogródku Jordanowskim w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Spotkanie rozpoczęła krośnieńska grupa PaT przedstawieniem edukacyjno-profilaktycznym pt. „Ciuciubabka”, promując modę na życie wolne od uzależnień. Występ poprzedziły warsztaty zorganizowane przez koordynatorkę projektu Klaudynę Konarzewską w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Ogródku Jordanowskim. W ich ramach młodzież miała okazję wykazania się talentami plastycznymi wykonując plakaty promujące hasła profilaktyczne oraz literackimi tworząc rymowane wiersze przeciwko uzależnieniom. Młodzież również wykonała pląsy w takt muzyki  tańca integracyjnego „belgijka”. 
 
Nie zabrakło zadań twórczego myślenia poprzez opracowanie pomysłu na rozwiązanie wylosowanej przez grupę problemu. W odpowiedzi na zadanie ,uczniowie przedstawiali scenki sytuacyjne dotyczące uzależnień. Propozycje rozwiązań trudnych sytuacji komentowali policjanci. 
 
„Ogólnopolski Głos Profilaktyki”  odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego, który podczas Zrywu Wolnych Serc odczytał „Odezwę Społeczności PaT”. 
 
Happening zrealizowany przy wsparciu Urzędu Miasta Krosna, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie, krośnieńskich szkół miał swój finał przed godz. 13, gdzie zgromadzeni prawą dłonią na sercu przez 60 sekund wybijali jego rytm. 
Wspólnie z krośnieńską społecznością programu, rytm wolnych serc wybijał Komendant Miejski Policji w Krośnie insp. Adam Pietrzkiewicz
 
Podczas spotkania ratownicy krośnieńskiego oddziału PCK uczyli młodzież i dzieci udzielania pierwszej pomocy. 
 
Powrót na górę strony