Wydarzenia

Policjanci podczas I Biegu Obrońców Granic w Arłamowie

Data publikacji 02.07.2015

Policjanci z krośnieńskiej komendy pobiegli w I Biegu Obrońców Granic w Arłamowie. W imprezie biegowej wzięli udział czynni i emerytowani policjanci. Bieg odbył się na dwóch dystansach 7 i 14 km. W każdej z rozgrywanych podczas biegu kategorii reprezentanci KMP w Krośnie zajęli wysokie miejsca.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z Krosna, końcem czerwca wystartowali w I Biegu Obrońców Granic w Arłamowie. Organizatorami imprezy biegowej był Hotel Arłamów, Straż Graniczna oraz Stowarzyszenie sportowe "Twoja Szansa".

Na starcie stanęli reprezentanci krośnieńskiej komendy - funkcjonariusze w czynnej służbie sierż. sztab. Artur Chmielowski, sierż. sztab. Waldemar Kijowski, asp. Tomasz Misiewicz, asp. Marcin Wilgucki oraz emerytowani policjanci Józef Urbański, Wiesław Kijowski.

Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach 7 i 14 kilometrów. Trasa wiodąca górskimi drogami obfitowała w trudne podbiegi i równie męczące zbiegi.
W arłamowskim Biegu Obrońców Granic startowali przedstawiciele służb mundurowych z całej Polski m.in. Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Służby Celnej, Wojska Polskiego.

Na dystansie 14 km najszybszymi policjantami byli funkcjonariusze z KMP w Krośnie sierż. sztab. Artur Chmielowski oraz emeryt Wiesław Kijowski. Sierż. sztab. Artur Chmielowski zajął drugą lokatę w kategorii służb mundurowych na tym samym dystansie. Dystans 7 km wśród policjantów najszybciej pokonał asp. Marcin Wilgucki.