Wydarzenia

Przemoc w rodzinie – gdzie szukać pomocy

Data publikacji 02.08.2018

Policjanci na co dzień współpracują w przedstawicielami innych instytucji w zakresie udzielania pomocy osobom jej potrzebującym. Aby dotrzeć do wszystkich osób, które potrzebują pomocy niezbędna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego z nas.

W ramach „Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w latach 2014-2020” przygotowano bazę danych teleadresowych podmiotów oraz organizacji pozarządowych z terenu naszego województwa wraz z zakresem realizowanych przez nie oddziaływań. Informatory zostały zamieszczone poniżej.

Koordynatorem procedury „Niebieskie Karty” w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie jest asp. Marcin Krówka z Zespołu ds.Nieletnich, Profilaktyki Społecznej i Patologii, tel. (13) 432 93 43 / fax (13) 432 93 19.  W sytuacji wymagającej natychmiastowej interwencji należy dzwonić na numer alarmowy 997 lub 112.

Na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie znajdziesz wykaz specjalistycznych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w woj. podkarpackim.

Więcej informacji na temat instytucji udzielających pomocy w zakładkach KWP Rzeszów tutaj i tutaj.

 

 

Powrót na górę strony