Wydarzenia

Skuteczne działanie przeciw przestępczości narkotykowej

Data publikacji 19.09.2018

Policjanci zabezpieczyli ponad 6 kg suszu ziela konopi. Zabronione substancje ukryte były w baraku jednego z gospodarstw w Korczynie. Zatrzymano trzy osoby, z których jedna została tymczasowo aresztowana.

Policjanci z Posterunku Policji w Korczynie wspierani przez krośnieńskich funkcjonariuszy zabezpieczyli ponad 6 kg suszu ziela konopi i zatrzymali trzy osoby. Do zdarzenia doszło w minioną środę na terenie jednego z gospodarstw w Korczynie.

Polowy barak, który sprawiał wrażenie zdezelowanego i dawno opuszczonego budynku, w rzeczywistości był suszarnią i magazynem do składowania zabronionych roślin. Około godz. 19, w rejon budynku podjechały dwa samochody osobowe, a podróżujący nimi mężczyźni oraz kobieta weszli do wnętrza baraku.

Obserwujący całą sytuację policjanci wkroczyli do budynku, zatrzymując przebywające tam osoby, które były kompletnie zaskoczone. Po chwili na miejsce dotarły dodatkowe siły oraz grupa dochodzeniowo – śledcza z krośnieńskiej komendy.

Policjanci w baraku ujawnili blisko 5 kg suszu konopi. Kolejne zabronione substancje znaleźli w bagażniku samochodu, którym przyjechał jeden z zatrzymanych. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli około 6,4 kg suszu ziela konopi innych niż włókniste. Jego czarnorynkową wartość szacuje się na ponad 190 tys. złotych.

Zatrzymani to 31-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 28 i 26 lat. Wszyscy są mieszkańcami Krosna. Sąd wobec 28-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony