Śmiertelne potrącenie pieszego w Krośnie - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Śmiertelne potrącenie pieszego w Krośnie

Data publikacji 02.01.2019

Wczoraj po południu, 24-letni kierujący skodą potrącił mężczyznę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku doznanych obrażeń, pieszy zmarł. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 17, na ulicy Popiełuszki w Krośnie. Wstępnie ustalono, że kierujący skodą, jadąc w kierunku Dobieszyna, potrącił 60-letniego mężczyznę. Kierowca nie udzielił pomocy poszkodowanemu i odjechał. Po chwili na miejsce dotarli ratownicy, jednak pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, życia pieszego nie udało się uratować. 

Kilkadziesiąt minut później na miejsce przyjechał mężczyzna, który twierdził, że około godzinę temu potrącił pieszego. 24-letni krośnianin był trzeźwy, a nieudzielenie pomocy poszkodowanemu, tłumaczył doznanym szokiem. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków o podobnym działaniu. 24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego zdarzenia. Ciało 60-letniego mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

 

Powrót na górę strony