„Listopadowy weekend” - Policja apeluje o rozsądek! - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

„Listopadowy weekend” - Policja apeluje o rozsądek!

Data publikacji 08.11.2019

Już dzisiaj policjanci rozpoczynają działania „Listopadowy weekend”, które będą trwały do poniedziałku. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. By uniknąć niemiłych niespodzianek, zabezpieczmy mieszkanie przed wyjazdem. Zmierzając do celu podróży, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nie wsiadajmy za kierownicę będąc nietrzeźwym.

Rozpoczynamy długi listopadowy  weekend. W związku z licznymi wyjazdami, w tych dniach wzrasta natężenie ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem podróżujących i porządkiem ruchu na drogach będą czuwać funkcjonariusze.

Policyjne działania „Listopadowy weekend 2019” realizowane będą na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego od dzisiaj do 11 listopada br. Mundurowi będą zwracać uwagę m.in. na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów. Będą prowadzić również pomiar prędkości kierowanych pojazdów. Skontrolują, czy podróżni korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w przeznaczonych fotelikach ochronnych. Ze stanowczą interwencją spotkają się osoby popełniające wykroczenia, które na podstawie prowadzonych analiz są głównymi przyczynami wypadków drogowych m.in. nadmierna prędkość niedostosowana do warunków panujących na drodze, czy nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach (Dz.U. z 2018 r. poz. 2353, z późn. zm.), obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w dniach:

  • 10 listopada br. w godz. 18:00-22:00;
  • 11 listopada br. w godz. 07:00-22:00;

Przypominamy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu - niestety wielu kierowców o tym zapomina. Apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek.