Profilaktyczne spotkanie z uczniami w Miejscu Piastowym - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Profilaktyczne spotkanie z uczniami w Miejscu Piastowym

Data publikacji 14.11.2019

Policyjny profilaktyk spotkał się z uczniami Michalickiego Zespołu Szkół w Miejscu Piastowym. Funkcjonariusz omówił zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzemocy oraz zagrożenia wynikające z eksperymentowania ze środkami odurzającymi.

W ubiegłym tygodniu 150 uczniów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym uczestniczyło w spotkaniu z krośnieńskim policjantem asp. Tomaszem Czelny. Mundurowy rozmawiał z młodzieżą o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Informował o zagrożeniach wynikających z zażywania środków odurzających, substancji psychotropowych i środków zastępczych, tzw. dopalaczy. Policjant przedstawił praktyczne przykłady czynów karalnych, omawiając związane z tym konsekwencje prawne.

Podsumowując spotkanie funkcjonariusz omówił konsekwencje niewłaściwego korzystania z internetu. Przestrzegał młodzież przed zamieszczaniem prywatnych zdjęć oraz złośliwych komentarzy, przypominając, że w sieci nie jesteśmy anonimowi.

 

  • Profilaktyczne spotkanie z uczniami w Miejscu Piastowym.
  • Profilaktyczne spotkanie z uczniami w Miejscu Piastowym.
  • Profilaktyczne spotkanie z uczniami w Miejscu Piastowym.