Uchrońmy przed wychłodzeniem - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Uchrońmy przed wychłodzeniem

Data publikacji 15.11.2019

Jesień i zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. W dzień temperatury są dodatnie, jednak nocą znacznie się obniżają. Apelujemy do wszystkich, aby informować policjantów o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!

Niska temperatura powietrza sprawia, że wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia w skutek wychłodzenia organizmu. W sposób szczególny problem ten może dotyczyć osób bezdomnych, samotnych, chorych, seniorów, osób będących pod wpływem alkoholu czy z innych powodów, w których osoby tracą świadomość.

Apelujemy do mieszkańców o czujność i troskę o osoby, które nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu jesienno-zimowego. Nie pozostawiajmy ich bez niezbędnej pomocy. Widok osoby śpiącej na ławce, osłabionej czy nietrzeźwej  - to sygnał do działania dla mundurowych.

Aby pomóc wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. W ten sposób można uratować ludzkie życie.W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego działa bezpłatna i całodobowa infolinia. Pod numerem 987 można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.