Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Dzisiaj, 21 lutego rozpoczął się „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który potrwa do 28 lutego. Celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Od kilku lat w przedsięwzięciu aktywnie uczestniczą krośnieńscy policjanci.
Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.
W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 21 do 28 lutego. W komendach miejskich i powiatowych na Podkarpaciu wyznaczone będą dyżury. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Dyżurujący policjanci będą także kierować pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia, do podmiotów, które świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista organizacji znajduje się na stronie: funduszsprawiedliwości.gov.pl.
Komenda Miejska Policji w Krośnie od kilku lat aktywnie włącza się w to przedsięwzięcie. 24 lutego br. wszystkich zainteresowanych, zapraszamy do skorzystania z porad krośnieńskich policjantów. W tym dniu, od godz. 9 do godz. 14, do Państwa dyspozycji będą funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo – śledczego krośnieńskiej jednostki. Z kolei w dniach 25 – 28 lutego dyżury będą pełnić komendanci Komisariatów Policji w Jedliczu, Rymanowie i Dukli lub upoważnieni przez nich policjanci.