Wydarzenia

39-latka wyłudzała pożyczki i trafiła do aresztu

Data publikacji 27.06.2020

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 39-letnią oszustkę. Kobieta podejrzana jest o popełnienie przestępstw na szkodę firm kredytowo - pożyczkowych oraz usiłowanie wyłudzenia blisko pół miliona złotych. W działania zaangażowani byli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Krośnieńscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą we współpracy z funkcjonariuszami zwalczającymi cyberprzestępczość z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prowadzili czynności w sprawie serii oszustw na szkodę firm kredytowo - pożyczkowych. Przestępczy proceder realizowany był w na terenie kilku województw.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że osobą mogącą mieć związek z oszustwami jest 39-letnia mieszkanka Krosna. Policjanci zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, który wykorzystywany był do popełniania przestępstw, a zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania 39-latki.

Do chwili obecnej, kobieta usłyszała ponad 170 zarzutów związanych z wyłudzeniami kredytów konsumenckich o łącznej wartości około 40 tys. złotych. Ponadto śledczy podejrzewają ją o usiłowanie wyłudzeń na kwotę blisko pół miliona złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony