Wydarzenia

Wspólne działania Policji i Straży Granicznej w powiecie przemyskim

Data publikacji 19.03.2021

Walka z epidemią koronawirusa wchodzi w kolejną fazę. Nie wszyscy pamiętają o trwającej wciąż epidemii i związanymi z nią obostrzeniami, w tym obowiązkiem zakrywania ust i nosa, a także z zachowaniem dystansu społecznego. Policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas wspólnych dwudniowych działań, przeprowadzali kontrole w przestrzeni publicznej, jak i w ruchu drogowym. Ujawnili wiele nieprawidłowości, w tym związanych z przekraczaniem limitu przewożonych osób.

W związku ze znacznym wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce oraz w celu zminimalizowania ryzyka zachorowania na COVID-19, policjanci Komendy Miejskiej Policji  w Przemyślu wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, w dniach 17 – 18 marca br. roku przeprowadzili wspólne działania.

Polegały one na kontroli przestrzegania przepisów wprowadzających ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z epidemią.

Mundurowi, patrolując drogi naszego powiatu organizowali stałe punkty kontroli drogowej, na których prowadzili wzmożoną kontrolę pasażerskich busów oraz autobusów. Podczas przeprowadzanych kontroli drogowych, policjanci zwracali szczególną uwagę na stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie kontrolowanych pojazdów, stan trzeźwości kierujących, a także przestrzeganie nakazów i zakazów, w szczególności tych związanych z ograniczeniem liczby przewożonych pasażerów.

Podczas wspólnych działań wylegitymowano 460 osób i skontrolowano 156 pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. Funkcjonariusze ujawnili 126 wykroczeń, z czego 59 dotyczyło nieprawidłowego przewożenia osób. Kierowcy, którzy łamali przepisy, zostali ukarani mandatami.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i respektowanie obowiązujących ograniczeń. Pamiętajmy, że skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko poprzez mobilizację nas wszystkich. Przestrzeganie obowiązujących zasad i nakazów jest obowiązkiem, ale i głosem zdrowego rozsądku. Dlatego nieustannie apelujemy o rozwagę i dostosowanie się do wprowadzonych wytycznych.

 

 

 • 1.
Zdjęcie wykonane w porze nocnej -przedstawia wspólne działania Policji i Straży Granicznej.
 Na zdjęciu widoczny jest policjant ubrany w mundur oraz kamizelkę odblaskową na głowie ma czapkę z białym pokrowcu, w ręku trzyma latarkę. Policjant stoi przy drodze z prawej strony widoczny pojazd oznakowany Policyjny z włączonymi sygnałami. Za pojazdem widoczna brama wykonana z krat.
  foto KMP-Przemyśl
 • .Zdjęcie wykonane w porze nocnej -przedstawia wspólne działania Policji i Straży Granicznej . Na zdjęciu widoczny duży pojazd w kolorze srebrnym z pasażerami w środku . Po prawej strony stoi dwóch funkcjonariuszy Policji kobieta i mężczyzna ubrani w granatowe mundury oraz na wierzchnim ubraniu mają założone kamizelki odblaskowe . Kobieta sprawdza dokumenty a mężczyzna trzyma latarkę w dłoni i umożliwia jej widoczność. Przed samochodem widoczny funkcjonariusz Straży Granicznej stojący tyłem w kamizelce odblaskowej z widocznym napisem Straż Graniczna –Polish Border Guard w prawej ręce trzyma latarkę .Z lewej strony pojazdu widoczny jest również Strażnik Graniczny ubrany w mundur moro i wierzchnia kamizelkę odblaskową. z pora nocna .
  foto KMP-Przemyśl
 • 3. Zdjęcie wykonane w porze nocnej -przedstawia wspólne działania Policji i Straży Granicznej. Na pierwszym planie zdjęcia widoczny jest pojazd oznakowany Straży granicznej z włączonymi światłami na dachu pojazdu . w samochodzie siedzi dwóch funkcjonariuszy SG Po prawej stronie stoi zaparkowany pojazd do przewożenia osób w kolorze srebrnym. Przy drzwiach od strony kierowcy stoi dwóch policjantów ubranych w mundury oraz kamizelki odblaskowe.
  foto KMP-Przemyśl
Powrót na górę strony