Pijana 56-latka wjechała w ogrodzenie posesji - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Pijana 56-latka wjechała w ogrodzenie posesji

Data publikacji 31.03.2021

Kierująca fiatem, 56-letnia przemyślanka, jadąc ul. Tarnowskiego w Przemyślu, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie posesji. Policjanci ustalili, że kobieta miała w organizmie 2 promile alkoholu.

W poniedziałek po godz. 14.30, policjanci ruchu drogowego interweniowali w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Tarnowskiego w Przemyślu. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierująca fiatem 56-letnia mieszkanka Przemyśla, jadąc ul. Tarnowskiego, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie posesji. Po przeprowadzonych badaniach na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik wskazał, że kobieta miała w organizmie 2 promile alkoholu. 56-latka została zabrana przez pogotowie do szpitala na badania.

Mieszkanka Przemyśla w wyniku tego zdarzenia uszkodziła nie tylko swój samochód, ale także ogrodzenie prywatnej posesji oraz lustro drogowe. Za spowodowanie kolizji, straciła prawo jazdy i będzie odpowiadała przed sądem.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys.

 

Powrót na górę strony