Z przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Z przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach

Data publikacji 30.04.2021

Policjantki z przemyskiej komendy odwiedziły przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 16 w Przemyślu. Mundurowe mówiły o zasadach przechodzenia przez jezdnię, konieczności noszenia odblasków. Mówiły także co zrobić, gdy zaatakuje nas groźny pies, dzieci przećwiczyły bezpieczną postawę „żółwia”.

Policjantki z wydziału prewencji przemyskiej komendy odwiedziły Przedszkole Miejskie nr 16 w Przemyślu. Podczas prelekcji, dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz dlaczego tak ważne jest, aby być zawsze widocznym na drodze i nosić elementy odblaskowe.

Mundurowe w pogadance zwróciły również szczególną uwagę na zachowanie podczas spotkania z nieznanymi psami. Zaprezentowały bezpieczną pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony psa. Wszystkie dzieci przećwiczyły zaprezentowaną przez policjantki bezpieczną pozycję.

Na koniec spotkań dzieci otrzymały słodkie upominki, odblaski oraz kolorowanki ze znakami drogowymi.

 

  • Zdjęcie kolorowe przedstawia sale przedszkolną. Na pierwszym planie widoczna jest policjantka ubrana w granatowy mundur obok niej stoi krzesełko koloru Jano brązowego na którym zawieszona jest kamizelka odblaskowa w kolorze żółtym z prawej strony kamizelki umieszczony jest napis Policja w kolorze czarnym. Do okoła policjantki są dzieci które ćwiczą pozycję bezpieczną tz. ”ZÓŁWIA). Dzieci są pochylone i trzymają ręce na głowach zakrywając łokciami uszy. W dalszym planie sala w której stoją kolorowe meble oraz stoliki.
    foto KMP-Przemyśl
  • .Zdjęcie kolorowe przedstawia sale przedszkolną. Na pierwszym planie widoczna jest grupa dzieci które siedzą tyłem, twarzami zwrócone do policjantki która siedzi na krzesełku w ręku trzyma tablicę przedstawiającą znak drogowy w kolorze żółtym a w środku namalowana postać dziewczynki z lizakiem w ręku w kolorze czarnym. Znak „Agatka”. Obok siedzącej policjantki stoją krzesełka oraz stoliki
    foto KMP-Przemyśl
Powrót na górę strony