17-latek bez uprawnień kierował audi i miał narkotyki - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

17-latek bez uprawnień kierował audi i miał narkotyki

Przemyscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Przemyśla, który kierował audi bez uprawnień, a samochód, którym się poruszał miał cofnięty licznik, nie posiadał badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli również narkotyki. Teraz za swoje czyny nastolatek poniesie odpowiedzialność.

W środę, po godz. 19 policjanci z wydziału patrolowo - interwencyjnego na ul. Przemysłowej w Przemyślu, zauważyli osobowe audi, którym poruszało się 5 młodych osób. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, podczas której okazało się, że samochodem kieruje 17-latek. Poza tym, że 17-letni mieszkaniec Przemyśla nie miał uprawnień do kierowania, to sprawdzony w policyjnych systemach pojazd miał zatrzymany dowód rejestracyjny, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia i miał cofnięty licznik.

Kierowca audi oświadczył, że samochód należy do jego kolegi, lecz nie potrafił podać jego danych. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe i niepewne zachowanie nastolatka. Dalsze czynności doprowadziły do wyjaśnienia powodów takiego zachowania u kierowcy. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli narkotyki. 17-latek przyznał się, że środki odurzające należą do niego.

Młody mężczyzna został zatrzymany, a czworo nieletnich pasażerów zostało przekazanych pod opiekę rodziców.

Po wykonaniu czynności procesowych mężczyzna został zwolniony. Teraz jego sprawą zajmie się prokurator.

Powrót na górę strony