Wydarzenia

Funkcjonariusze odkryli w przesyłkach pocztowych narkotyki, zabezpieczyli też broń

Wspólne działania przemyskich policjantów z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Przemyślu doprowadziły do zabezpieczenia około kilograma marihuany, 20 gramów haszyszu oraz broni. Narkotyki były przesłane w paczkach kurierskich z Wielkiej Brytanii. Podejrzani w tej sprawie usłyszeli już zarzuty.

Funkcjonariusze operacyjni Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu uzyskali informację o ujawnieniu przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego Pocztowego w Przemyślu, paczek nadesłanych z terenu Wielkiej Brytanii, które mogą zawierać środki odurzające.

W wyniku kontroli zawartości przesyłek, ujawniono susz roślinny oraz 11 pojemników z plastyczną masą koloru brązowego. Pobrane próbki do badań w laboratoriach potwierdziły, że w zabezpieczonych przesyłkach znajdują się substancje psychoaktywne. Dalsze czynności współpracujących służb pozwoliły na zabezpieczenie około jednego kilograma marihuany i 20 gramów haszyszu.

Do sprawy został zatrzymany 23-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Podczas przeszukania domu mężczyzny ujawniono broń w postaci kuszy cięciwowej, na posiadanie której wymagane jest pozwolenie.   
Zatrzymany mężczyzna przyznał się, że paczki nadawane były z Anglii przez osobę z nim spokrewnioną.
 
Prokuratura Okręgowa w Przemyślu przedstawiła 23-latkowi zarzut dokonania wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających i uczestnictwa w ich przemieszczaniu do Polski.
Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Zabrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie kolejnych dwóch mieszkańców małopolski. Wobec jednego z nich Sąd Rejonowy w Przemyślu również zastosował tymczasowy areszt, a wobec drugiego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

 

  • Zdjęcie kolorowe przedstawia krzaki marihuany w kolorze zielonym zabezpieczonej na granicy w przesyłkach pocztowych .
  • list, przesyłka
  • kusza w opakowaniu
  • waga z zawartością
Powrót na górę strony