Wydarzenia

8 zarzutów za płatności cudzą kartą

Data publikacji 13.01.2022

Policjanci z przemyskiej komendy zatrzymali 41-letnią kobietę, która płaciła w sklepach za zakupy przywłaszczoną kartą. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkanka powiatu przemyskiego dokonała 8 nieautoryzowanych transakcji kartą. Kobieta usłyszała już zarzuty.

W przemyskiej komendzie prowadzono dochodzenie w związku ze zgłoszeniem przywłaszczenia karty płatniczej i dokonanych nią nieautoryzowanych płatności. Podczas czynności śledczy ustalili, że 12 listopada 2021 r. sprawca robił drobne zakupy w różnych sklepach na terenie Przemyśla i takich transakcji wykonał 8. Straty, jakie powstały na wskutek działania sprawcy, wyniosły prawie 160 zł. Mundurowi zabezpieczyli wszystkie nagrania z kamer sklepowych i prowadzili czynności.

30 grudnia 2021 r. dyżurny otrzymał zgłoszenie o próbie kradzieży artykułów przemysłowych w jednej z drogerii na terenie Przemyśla. Sprawczyni, która chciała ukraść artykuły, została ujęta przez pracowników sklepu.  Wezwani na miejsce policjanci wylegitymowali kobietę. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że to ona w listopadzie ubiegłego roku płaciła w sklepie nie swoją kartą.

41-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego przyznała się do próby kradzieży oraz do tego, że znalazła kartę bankomatową i płaciła nią w sklepach za drobne zakupy.

Kobiecie przedstawiono 8 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą, to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenie elektroniczne włamuje się do systemu elektronicznego i kradnie pieniądze stanowiące płatność. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony