Wydarzenia

„Wnyki”- wspólne działania policji i straży leśnej

Data publikacji 14.01.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Dubiecku wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Krasiczyn oraz Dynów prowadzili wspólne działania pn. „Wnyki”. Ich celem jest przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom związanym m.in. z kradzieżą drewna, kłusownictwem, przejawami wandalizmu oraz kontrola legalności pobytu myśliwych w łowiskach.

Wczoraj od godz. 16 do północy, policjanci oraz funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Krasiczyn oraz Dynów na terenie lasów w Dubiecku i Krzywczy przeprowadzili akcję pn.”Wnyki”. Celem działań jest przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom związanym m.in. z kradzieżą drewna, kłusownictwem, przejawami wandalizmu oraz kontrola legalności pobytu myśliwych w łowiskach. Mundurowi sprawdzali także przestrzeganie zakazu wjazdu do lasu przez kierujących samochodami.

W czasie działań funkcjonariusze wylegitymowali 17 osób. Nie ujawniono żadnych wykroczeń.

Działania policjantów i leśników mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawić bezpieczeństwo osób przemieszczających się po leśnych szlakach. Zarówno strażnicy Straży Leśnej jak i policjanci z Komisariatu w Dubiecku zapowiadają, że wspólne patrole będą częstsze.

Przypominamy, że funkcjonariusze Straży Leśnej podobnie jak policjanci mają uprawnienia do legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, nakładania oraz pobierania grzywien, w drodze mandatu karnego, zatrzymywania i dokonywania kontroli środków transportu na obszarach leśnych oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie w celu sprawdzenia ładunku oraz przeglądania zawartości bagaży, w razie zaistnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego.

Powrót na górę strony