Wydarzenia

Przemyscy policjanci, pracownicy cywilni oraz ich rodziny pomagają uchodźcom z Ukrainy

Policjanci z przemyskiej komendy wraz z pracownikami cywilnymi, po ciężkiej i niejednokrotnie męczącej służbie, włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy jako wolontariusze. Po kilkanaście godzin dziennie pracują w punktach recepcyjnych i w miejscach zakwaterowania uchodźców, organizują również zbiórki rzeczowe.

Przemyscy policjanci oraz pracownicy cywilni reagują na tragedię, jaka spotkała naszych wschodnich sąsiadów. Po wielogodzinnej, ciężkiej służbie, znajdują siłę by wraz z pracownikami cywilnymi komendy oraz ich rodzinami, codziennie angażować się w wolontariat. Pracują w punktach recepcyjnych, w miejscach zakwaterowania uchodźców, a także na terenie „Tesco” w Przemyślu, gdzie napływają tysiące ludzi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.

Organizują zbiórki rzeczy, które przekazują do punktów i stamtąd trafiają one do potrzebujących. Ci wszyscy, którzy muszą po służbie wrócić do swoich domów, gdzie czekają na nich dzieci, także chcą nieść pomoc i  włączają się do akcji poprzez wpłacanie darowizn na konta fundacji, które pomagają Ukrainie.

Policjanci oraz pracownicy cywilni przemyskiej komendy nie zapomnieli również o pomocy dla zwierząt, które zostały przetransportowane do Przemyśla i przekazują pieniądze na fundację „Ratujemy zwierzęta z Ukrainy w Orzechowcach”.

Ciężką pracą, empatią i dobrym słowem robimy wszystko by nieść POMOC.

 • Zdjęcie kolorowe przedstawia policjantkę pełniąca wolontariat
  foto KMP-Przemyśl
 • Zdjęcie kolorowe przedstawia dwa psy przewożone przez wolontariuszkę do schroniska
  foto KMP-Przemyśl
 • foto KMP-Przemyśl
 • Zdjęcie kolorowe przedstaw punk noclegowy dla uchodźców wojennych w Medyce
  foto KMP-Przemyśl
 • Zdjęcie kolorowe przedstawia uchodźców oraz wolontariuszy którzy pomagaj w dostarczaniu żywności
  foto KMP-Przemyśl
 • Zdjęcie kolorowe przedstawia wolontariuszy którzy pomagają przenosić żywności i inne art odzieżowe do pociągu który ma odjeżdżać na Ukrainę
  foto KMP-Przemyśl
Powrót na górę strony