Wydarzenia

Kierująca seatem za prędkość straciła prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego, po raz kolejny potwierdzili zagrożenia, zgłoszone przez mieszkańców naszego powiatu, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości na Alei Wolności w Przemyślu. 24-latka kierująca seatem, nie tylko została ukarana mandatem, ale też za prędkość, straciła prawo jazdy.

Dyslokowanie do służy policjantów ruchu drogowego na terenie naszego powiatu jest związane także z zagrożeniami zgłoszonymi przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomocne są również policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci przemyskiej drogówki, na bieżąco weryfikują zagrożenia zgłaszane na krajowej mapie. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym są te związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Od stycznia 2022 roku, na mapę naniesiono 113 zgłoszeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, z czego 93 już zostało potwierdzonych.

Wczoraj, na Alei Wolności w Przemyślu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kilu kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Zostali oni ukarani mandatami. Jedna z kierujących, 24-letnia kobieta siedząca za kierownicą seata, oprócz mandatu w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych, straciła także prawo jazdy. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkość do 50 km/h, jechała z prędkością 104 km/h.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe  112.

 

Powrót na górę strony