Wydarzenia

Areszt tymczasowy dla podejrzanych o pobicie

Dwie osoby usłyszało zarzuty w związku z pobiciem swojego znajomego. Do zdarzenia doszło w sobotę, podczas wspólnej imprezy w mieszkaniu pokrzywdzonego. 47-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali 54-letnią kobietę i jej 20-letniego syna. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

28 maja br., trójka znajomych odwiedziła swojego sąsiada w jego mieszkaniu, aby wspólnie napić się alkoholu. Gospodarz nie przypuszczał jednak, że zostanie dotkliwie pobity przez swoich gości.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci ustalili, że podczas spotkania, pomiędzy 54-letnią mieszkanką Przemyśla, jej 20-letnim synem, a właścicielem mieszkania, doszło do nieporozumień. W pewnym momencie kobieta razem z synem zaczęła uderzać mężczyznę pięściami po twarzy, głowie oraz kopać po całym ciele. 47-letni mieszkaniec Przemyśla, doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i młodego mężczyznę. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalono, konkubent kobiety, który także uczestniczył w spotkaniu, nie brał udziału w pobiciu pokrzywdzonego.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obojgu zarzutu.  Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony