Wydarzenia

Wspólne działania przemyskich policjantów i strażaków w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 22.07.2022

Na plaży Ostrów policjanci i strażacy, w ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, przeprowadzili wczoraj spotkanie informacyjno-edukacyjną dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów korzystających z wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowania podczas wypoczynku nad wodą.

Policjanci, realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami o tym, jak należy zachowywać się nad wodą, a także o czym należy pamiętać podczas korzystania za strzeżonych kąpielisk. W trakcie spotkania przypomniano telefony alarmowe do właściwych służb ratunkowych oraz mówiono o właściwej reakcji w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy.

Ponadto wręczono materiały informacyjno-edukacyjne w postaci informatorów. Dla młodych uczestników prelekcji przygotowano pytania z zakresu poruszanej tematyki bezpieczeństwa, na które wszyscy chętnie odpowiadali, otrzymując ufundowane nagrody i słodycze. Młodzi uczestnicy akcji zadawali bardzo dużo pytań, na które funkcjonariusze chętnie odpowiadali.

Uczestnicy wspólnej zabawy mogli zobaczyć policyjny radiowóz, quad, wóz strażacki i ponton, przy których dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia. Ponadto przemyscy strażacy zademonstrowali użycie pontonu do akcji na wodzie, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród plażowiczów.

Podczas całego spotkania policjanci promowali wśród dzieci i młodzieży założenia konkursu plastyczno- filomowego "Artystyczny przeWodnik".

Mamy nadzieję, że takie spotkanie w plenerze zapadnie wszystkim na długo w pamięci i przyczyni się do zwiększenia świadomości zagrożeń już u najmłodszych.

Partnerem całej akcji była fundacja PZU, która ufundowała gadzety profilaktyczne.

  • Zdjęcie kolorowe, wykonane w porze dziennej. Na zdjęciu widoczny jest funkcjonariusz Policji oraz dzieci biorące udział w spotkaniu.
    foto KMP
  • Zdjęcie kolorowe, wykonane w porze dziennej. Na zdjęciu widoczny jest funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu wraz z dziećmi biorących udział w spotkaniu.
    foto KMP
  • Zdjęcie kolorowe, wykonane w porze dziennej. Na zdjęciu widoczny jest  quad na którym siedzi dziecko.
    foto KMP
Powrót na górę strony