Wydarzenia

„Bezpieczeństwo – Pierwsza Klasa” - spotkania z policjantami

W ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”, policjanci z Przemyśla oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Medyce spotkali się z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych. Wiodącą tematyką edukacyjnych prelekcji stanowiło szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia, na jakie narażeni są mali uczniowie w codziennym życiu.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, wie chyba każdy z dorosłych, niestety nie zawsze zdają sobie z tego sprawę najmłodsi. Czasami zdarzają się sytuacje, że coś oczywistego dla nas, już takie nie jest dla dzieci. Aby każde dziecko miało świadomość, że jego bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną, funkcjonariusze przemyskiej komendy oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Medyce w ubiegłam tygodniu spotkali się z najmłodszymi uczniami z Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu oraz w Szkole Podstawowej w Stubnie i omówili zasady postępowania w różnych miejscach i sytuacjach życiowych.

Podczas spotkań, dzieci miały okazję rozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, jak również i poza nią. Policjanci omawiali zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także po drodze. Małym słuchaczom przypominane były numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy.

Funkcjonariusze  poruszali  także tematykę właściwego zachowania w szkole i w domu oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi a także płynących z Internetu.

Na zakończenie spotkań, dzieci otrzymały od policjantów upominki w formie odblasków.

 

  • kolorowe zdjęcie przedstawia grupę dzieci w sali szkolnej, wśród nich policjant
    Foto: KMP Przemyśl
  • Zdjęcie kolorowe wykonane w porze dziennej –przedstawia grupę dzieci wraz z policjantem w sali szkolnej
    foto KMP-Przemyśl
  • Zdjęcie kolorowe wykonane w porze dziennej –przedstawia grupe dzieci wraz z policjantem w Sali szkolnej
    foto KMP-Przemyśl
Powrót na górę strony