Wydarzenia

Policyjne działania „Bezpieczne skrzyżowanie”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Przemyśla wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przy użyciu drona, prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie”. Była to kolejna akcja ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa m.in. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci monitorują zachowania kierowców i pieszych także z nieba. Bezzałogowy statek powietrzny pozwala na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego z dużej odległości.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Przemyślu, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowa, po raz kolejny prowadzili działania pn. ”Bezpieczne skrzyżowanie”.
W rejonie skrzyżowania ul. Krakowska z Wiaduktem ks. ppłk. Władysława Deca w Przemyślu, funkcjonariusze z góry obserwowali nieprawidłowe zachowania kierowców. Jest to odcinek drogi krajowej nr 77 i w tym miejscu występuje duże natężenie ruchu. Nadzorem zostały objęte przede wszystkim przejścia dla pieszych, na których ruch nie jest regulowany światłami.

Następnie mundurowi sprawdzali, czy uczestnicy ruchu drogowego respektują obowiązujące przepisów, na skrzyżowaniu ul. Bystrzyckich z Aleją Solidarności. Kierowcy, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, na zwężonym odcinku drogi, musieli się liczyć z konsekwencjami.

Funkcjonariusze obsługujący drona, po zarejestrowaniu wykroczenia, przekazywali informację najbliższemu patrolowi, który podejmował interwencję wobec kierujących łamiących prawo.

W trakcie trwania działań, bezzałogowy statek powietrzny zarejestrował 21 kierowców, którzy popełnili wykroczenia. Polegały one m.in. na niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych. Policjanci łącznie nałożyli 15 mandatów na kierowców samochodów osobowych oraz pojazdów ciężarowych, sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu.

Tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego i eliminowanie ich nieprawidłowych zachowań. Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze zależy własne bezpieczeństwo.

  • Zdjęcie wykonane w porze dziennej przedstawia drona policyjnego w kolorze czarnym
    foto KMP-Przemyśl
  • Zdjęcie wykonane w porze dziennej przedstawia policjanta ruchu drogowego umundurowanego, który trzyma w ręku policyjnego drona w czarnym kolorze
    foto KMP-Przemyśl
  • Zdjęcie kolorowe wykonane w porze dziennej przedstawia w locie policyjny bezzałogowy statek powietrzny
    foto KMP-Przemyśl

Film Deskrypcja do filmu wideo

Pobierz plik Deskrypcja do filmu wideo (format mp4 - rozmiar 9 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony