Wydarzenia

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne papierosy i alkohol

Data publikacji 13.02.2023

Po raz kolejny współpraca przemyskich policjantów z Wydziału Przestępstw Gospodarczych i funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, doprowadziła do zatrzymania osoby, która posiadała wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Tym razem zatrzymany został 44-letni mieszkaniec Przemyśla, u którego znaleziono ponad 2100 paczek papierosów różnych marek oraz nielegalny alkohol. Uszczuplenie podatkowe z tytułu niezapłaconej akcyzy za papierosy wyniosło ponad 59 000 złotych.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 8 lutego br. na terenie Przemyśla. W samochodzie, którym się przemieszczał ujawniono ponad 290 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy, a następnie podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili kolejne 1850 paczek, które znajdowały się w garażu użytkowanym przez mężczyznę. Ponadto mundurowi ujawnili 65 litrów alkoholu, który również nie miał znaków polskiej akcyzy. 

Wykonane czynności procesowe pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Odpowie przed sądem między innymi za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej ilości ponad 2100 paczek papierosów różnych marek, w wyniku czego skarb Państwa został narażony na uszczuplenie w podatku akcyzowym w kwocie ponad 59 000 zł.

Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony. Za posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi mężczyźnie kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru.

  • ujawnione towary bez polskich znaków akcyzy
    foto KMP Przemyśl
  • ujawnione towary bez polskich znaków akcyzy
    foto KMP Przemyśl
  • ujawnione towary bez polskich znaków akcyzy
    foto KMP Przemyśl
Powrót na górę strony