Wydarzenia

Kierował pojazdem mając 2,5 promila alkoholu

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego wczoraj przed godziną 17 zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z Dubiecka. Powodem kontroli był brak zapiętych pasów przez kierującego. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie tylko był pijany, ale także nie posiadał uprawnień do kierowania.

Wczoraj około godz. 17 policjanci z komisariatu w Dubiecku zatrzymali do kontroli w miejscowości Skopów kierującego volkswagenem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

Kierujący zatrzymał się do kontroli w taki sposób, że przednie koło samochodu zawisło nad rowem. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co było przyczyną takiego manewru. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeżwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a ponadto nie posiada uprawnień do kierowania. 

Nietrzeźwy 33-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy, będący pod wpływem alkoholu, stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.
 

Powrót na górę strony