Wydarzenia

Podsumowanie działań "Trzeżwość" w powiecie przemyskim

W sobotę i niedzielę przemyscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Trzeźwość”. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących, a w szczególności na ich stan trzeźwości. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 1000 kierujących. 3 kierowców prowadziło pojazdy mimo, że wcześniej pili alkohol.

3 i 4 czerwca br. przemyscy policjanci prowadzili działania "Trzeźwość", które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 1074 kierujących. 

Odpowiedzialności nie unikną trzej kierowcy, którzy kierowali mimo, że wcześniej spożywali alkohol. Jeden z nich prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości natomiast kolejnych dwóch było w stanie po użyciu alkoholu. W każdym przypadku policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu  mężczyźni odpowiedzą przez teraz sądem.

Przypominamy! Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.
 

Powrót na górę strony