Wydarzenia

Przed nami długi weekend- zadbajmy o nasze bezpieczeństwo

Przed nami długi weekend dlatego przemyscy policjanci apelują by każdy z nas zadbał o bezpieczeństwo swoje i osób bliskich. W tym czasie będziemy się przemieszczać pieszo i samochodami, będziemy opuszczać nasze miejsce zamieszkania, dlatego pamiętajmy by dokonać wszelkich starań by ten okres był dla nas radosnym czasem i by zapobiec nieszczęśliwym zdarzeniom.

Wybierając się samochodem w podróż czy daleką, czy bliższą sprawdźmy stan techniczny naszych pojazdów.  Pamiętajmy by przemieszczając się samochodem przewozić odpowiednią ilość pasażerów, a najmłodszym zapewnić odpowiednie foteliki. Przewożone bagaże rozmieszczajmy symetrycznie i równomiernie i w taki sposób, by nie utrudniały jazdy. Dopasujmy też sposób jazdy do warunków panujacych na drogach, tym bardziej, że na zewnątrz aura jest zmienna.

Przemieszczając się pieszo pamiętajmy o odblaskach, dzięki którym zwiększa się widoczność pieszego. Odblaski musimy mieć poza terenem zabudowanym, ale warto też używać ich w miejscach wzmożonego ruchu w terenie zabudowanym. Dzięki temu pieszy jest widoczny już z około 150 metrów, a kierujacy pojazdem zyskuje w ten sposób czas na wykonanie manewru czyli może zwolnić, wyhamować, czy ominąć pieszego.  

Opuszczając nasze miejsca zamieszkania zamykajmy okna i drzwi.  Poprośmy sąsiadów, znajomych by zaopiekowali się i doglądali nasze domy, gdyż takie sytuacje to okazja dla złodziei by splądrować dom.  Nie piszmy też na portalach społecznościowych o naszych planach podróży , bo takie informacje, również są dla włamywaczy „zaproszeniem”.

Planując wypoczynek nad wodą zwracaj szczególną uwagę na dzieci bawiące się nad wodą, a korzystając ze sprzętu wodnego, bezwzględnie sprawdź jego stan techniczny oraz czy jest wyposażony w koło ratunkowe oraz kapok. Obowiązkowo zakładaj kamizelkę ratunkową.

Każdy bez względu na rodzaj aktywności musi  pamiętać o szeroko pojętym bezpieczeństwie, co sprawi, że czas wypoczynku  będzie okresem szczególnie spokojnym i radosnym. 
 

Powrót na górę strony