W trosce o wyjeżdżających w poszukiwaniu pracy
Komenda Główna Policji włączyła się w kampanię społeczną „Bezpieczna praca”. Jej celem jest zmniejszenie liczby zaginięć oraz oszustw związanych z wyjazdami zarobkowymi za granicę.
Komenda Główna Policji włączyła się w kampanię społeczną „Bezpieczna praca”. Jej celem jest zmniejszenie liczby zaginięć oraz oszustw związanych z wyjazdami zarobkowymi za granicę.
Wakacje to okres wyjazdów. Wielu mieszkańców Podkarpacia spędzi urlopy nie tylko w kraju, ale także za granicą. Nie wszyscy jednak wykorzystają ten czas na odpoczynek i zabawę. Wiele osób wyjedzie w poszukiwaniu pracy, łącząc przyjemne z pożytecznym będzie próbować podreperować domowy budżet. Niewątpliwie jedną z najliczniejszych grup preferujących tego typu wakacyjne wyjazdy są studenci. Czas do rozpoczęcia roku akademickiego pozwala zarobić, odpocząć i z nowymi siłami kontynuować naukę.
Niestety osoby pośpiesznie i nierozważnie podejmujące decyzję o wyjeździe mogą napotkać wiele niebezpieczeństw. Często stają się ofiarami przestępców, głównie oszustów. Wśród osób wyjeżdżających do pracy za granicą notowane są także przypadki zaginięć.
W trosce o rodaków, fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwania Ludzi Zaginionych realizuje kampanię „Bezpieczna praca”. Ogólnopolska akcja została objęta Patronatem Honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Komendanta Głównego Policji. Celem głównym projektu jest zmniejszenie liczby zaginięć. Inicjatorzy chcą także wyposażyć wyjeżdżających w narzędzia, które pomogą ustrzec się przed oszustami. Trwa dystrybucja poradnika „Bezpieczna praca za granicą”. Można w nim, między innymi, odnaleźć adresy sieci europejskich ofert pracy i wykaz zarejestrowanych agencji pracy w Polsce. Informacji o kampanii jak i rady dla wyjeżdżających można również szukać na stronach internetowych www.bepiecznapraca.eu i www.zaginieni.pl