Wydarzenia

" Noga z Gazu"

Data publikacji 06.09.2016

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj na drogach Przemyśla i powiatu przemyskiego.

Do 14 kolizji drogowych doszło wczoraj na drogach powiatu przemyskiego. Rano w rejonie skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej z ul. Sportową w Przemyślu kierujący motorowerem wywrócił się w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez kierującą samochodem osobowym.

Następnie  na ul. Dworskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów renault laguny i opla vectry. Kierujuący oplem nie zachował bezpiecznej odległości i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego doszło do zderzenia pojzdów. W opisanych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

W miejscowości Pikulice doszło do zderzenia motocyklisty z mercedsem. W wyniku tego zdarzenia również  nikt nie został ranny. Panująca aura wpływa nie tylko na naszą koncentrację, ale powoduje, że warunki na dordze są trudne. Przymyscy policjanci odnotowali wczoraj 14 zdarzeń drogowych, które zakwalifikowano jako kolizje.

Do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych należały niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Padający deszcz sprawił, że jezdnie są bardzo śliskie. W takich warunkach trudniej panować nad rozpędzonym pojazdem i zatrzymać go przed przeszkodą.

Apelujemy o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. 

MF

  • Foto: KMP Przemyśl
    Foto: KMP Przemyśl
Powrót na górę strony