Wydarzenia

Wspólne działania policjantów i celników

Zatrzymaniem czterech obywateli Ukrainy zakończyły się wczorajsze działania policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przemyskiej komendy oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Przemyślu. Współpraca służb miała na celu ujawnianie osób, które posiadają i handlują towarem bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymano 2650 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj wieczorem, policjanci z wydziału do Walki z przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami celnymi w noclegowni przy  ul. Kopernika w Przemyślu w trakcie przeszukań znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W sumie zabezpieczonych zostało 2650 paczek papierosów różnych marek.

Zarekwirowany towar sprawcy przechowywali w wynajmowanych pokojach. Za czyn, którego się dopuścili grozi im wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru. Uszczuplenie podatkowe na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy za papierosy  to ponad 44 tys. złotych.

Dzisiaj, trzem mężczyznom w wieku 28,29 i 33 lat oraz 56-letniej kobiecie zostaną ogłoszone zarzuty z kodeksu karno skarbowego.

mf

Powrót na górę strony