Wydarzenia

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przemyskiej komendy, zatrzymali wczoraj do kontroli kierującego fiatem. Okazało się, że mężczyzna przewozi w samochodzie nielegalne papierosy. Policjanci zabezpieczyli 9338 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Wczoraj na drodze prowadzącej przez las z miejscowości Bełwin do Orzechowiec, tuż przed godz. 7 rano, przemyscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fiatem brawo.

W trakcie kontroli znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W sumie zabezpieczonych zostało 9338 paczek papierosów różnych marek. Zarekwirowany towar sprawca przewoził w bagażniku pojazdu oraz na tylnym siedzeniu, papierosy przykryte były kocem. 25-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego w ogóle nie spodziewał się w tym miejscu policjantów.

25-latek wraz z pasażerką, 24-letnią mieszkanką Przemyśla, zostali zatrzymani. Wczoraj, mężczyźnie ogłoszono zarzuty z kodeksu karno skarbowego.

Za czyn, którego się dopuścili grozi im wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru. Uszczuplenie podatkowe na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy za papierosy to ponad 155 tys. złotych.

mf

  • Foto: KMP Przemyśl
  • Foto: KMP Przemyśl
  • Foto: KMP Przemyśl
  • Foto: KMP Przemyśl
Powrót na górę strony