Wydarzenia

Dozór i zakaz opuszczania kraju za rozbój na kolędnikach

Policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju zostali objęci dwaj młodzi mężczyźni, którzy grożąc nożem, napadli na kolędników. Zabrali im 300 złotych oraz trąbkę. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów kilkanaście minut później.

W Boże Narodzenie trzech młodych ludzi w wieku od 15 do 19 lat kolędowało na ul. Biskupa Jakuba Glazera w Przemyślu. Po godz. 18, kolędnicy spotkali dwóch nieznanych im mężczyzn. Zaczęli z nimi rozmawiać i robić sobie zdjęcia z instrumentami dętymi, na których grali kolędnicy.

Po jakimś czasie, ci sami mężczyźni napadli kolędników na klatce schodowej. Napastnicy grozili im i przykładając do gardła jednego z 15-latków nóż, zażądali wydania pieniędzy pochodzących „z kolędy” oraz trąbki. Sprawcy zabrali 300 złotych i instrument wart 2200 złotych, po czym uciekli.

Jeden z pokrzywdzonych zawiadomił Policję. W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze na portalu społecznościowym znaleźli zdjęcie, na którym młody mężczyzna trzyma instrument należący do kolędników. Zdjęcie zostało zrobione przed napadem. Dzięki temu policjanci ustalili sprawców rozboju.  

Mieszkańcy Przemyśla w wieku 17 i 19 lat, zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Skradzione mienie odzyskano. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju. Wczoraj Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów oraz zakazu opuszczania kraju. 

mf
 

 

Powrót na górę strony