Wydarzenia

Kierujący na drogach powiatu przemyskiego

Pomimo przestróg oraz konsekwencji prawnych jazdy pod wpływem alkoholu i znacznego przekraczania dozwolonej prędkości policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zatrzymali kierowcę "na podwójnym gazie", a inny stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Wczoraj, tuż przed godz. 10 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 51-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego, kierującego osobowym fordem. W trakcie kontroli wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Podczas badania alkomat wskazał u kierującego 0,46 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W oparciu o przepis art. 87§3  kw prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu skutkuje –obligatoryjnie – zakazem prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

61-letni mieszkaniec Przemyśla kierujący osobowym renault, został zatrzymany do kontroli podczas, której okazało się, iż pomimo cofnięcia uprawnień, mężczyzna nadal  prowadzi swój samochód.

Celem art. 180a kk jest wyeliminowanie z ruchu osób, którym zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pomimo cofnięcia uprawnień prowadzą dalej pojazdy mechaniczne. Kierujący niestosujący się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Również wczoraj, przed godz. 18, policjanci przemyskiej drogówki zatrzymali do kontroli 23-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego kierującego oplem insygnia. Mężczyzna jechał ul. Lwowską i przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem w wysokości 400 złotych.

mf

Powrót na górę strony