Wydarzenia

Nielegalne papierosy w taksówce

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali przemyślankę, która w taksówce przewoziła ponad 2 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. To kolejny efekt policyjnych działań mających na celu ujawnianie osób, które posiadają i handlują nielegalnym towarem bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W poniedziałek, 6 lutego br., policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przemyskiej komendy w trakcie kontroli ujawnili, że 37-letnia kobieta przewoziła w taksówce, w dwóch pudełkach kartonowych, jako bagaż, papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie zabezpieczonych zostało niemal 2570 paczek papierosów .

Kobieta została zatrzymana, przesłuchana w charakterze podejrzanej, a  po przeprowadzonych czynnościach procesowych zwolniona do miejsca zamieszkania. 

Za czyn, którego się dopuściła grozi wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru. Uszczuplenie podatkowe na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy za papierosy, to ponad 43 000 złotych.

mf

Powrót na górę strony