Wydarzenia

Przewoził papierosy w renault master

Funkcjonariusze przemyskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który przewoził prawie 6800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Za popełnione przestępstwo, 42-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru.

Wczoraj policjanci z przemyskiej komendy w miejscowości Zadąbrowie, na drodze krajowej nr 77, zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki Renault Master. W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze ujawnili 6799 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  

42-latek, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego został zatrzymany. Mężczyzna usłyszy zarzuty i zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego. 

Za czyn, którego się dopuściły grozi wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru. Uszczuplenie podatkowe na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy za papierosy  to ponad 115 000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Przemyślu.

mf

Powrót na górę strony