Wydarzenia

Policjanci informują mieszkańców Przemyśla o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 27.04.2017

Mieszkańcy Przemyśla i powiatu przemyskiego korzystają z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania tej aplikacji policjanci odebrali blisko tysiąc zgłoszeń o niepokojących zjawiskach, które według nich wpływają na poczucie bezpieczeństwa. 26 procent zostało potwierdzonych. Każdy sygnał mieszkańców o zagrożeniu jest sprawdzany przez policjantów.

Policjanci podsumowali działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. Od 20 września 2016 r. narzędzie to wykorzystywane jest przez mieszkańców naszego powiatu. Od czasu wprowadzenia mapy zagrożeń do dnia 27 kwietnia 2017 r. wpłynęło do przemyskiej komendy 989 zgłoszeń o zagrożeniach, które zaobserwowali mieszkańcy naszego powiatu. Wśród tych zgłoszeń najwięcej dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości we wskazanym miejscu, informacji o nieprawidłowym parkowaniu i spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych. Mieszkańcy zwracają także uwagę na nielegalne wysypiska śmieci, zjawisko żebractwa, czy też wypalania traw. Do tej pory potwierdzonych zostało blisko 26 procent zgłoszeń. Obecnie w weryfikacji jest 24 zgłoszenia.

Każdy sygnał jest sprawdzany przez policjantów. We wskazane przez mieszkańców miejsca udają się policjanci. Weryfikują oni przez kilka dni dane zgłoszenie. Nawet jeżeli w tym czasie nie potwierdzi się dana informacja, to zgłoszenie jest sygnałem, że w okolicy coś złego się dzieje.

W Biuletynie Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zarząd spółdzielni przy współpracy z przemyską komendą zamieścił informację o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda  oraz ostrzeżenia i porady dla seniorów i informację o możliwości anonimowego zgłoszenia interwencji na numer alarmowy 997. Dzięki wydanemu biuletynowi informacja o przedmiotowych narzędziach trafiła bezpośrednio do rąk mieszkańców Przemyśla w nakładzie ok. 7 tysięcy sztuk. Powyższe działania związane są z prowadzoną akcją informacyjno - promocyjną, ale również  w związku z bardzo dużym zainteresowaniem jakim cieszą się aplikacje. Naszym celem jest dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, również osób starszych, które mają ograniczony dostępu do Internetu i nie zawsze posiadają umiejętności poruszania się swobodnie po sieci. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest na stronie www.policja.gov.pl . Tutaj możemy wprowadzić informacje o zagrożeniach. Pamiętajmy, że narzędzie to nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji. Jeżeli chcemy wezwać interwencję korzystajmy z numerów alarmowych 112 i 997  

Powrót na górę strony