Wydarzenia

Przechwycono 1300 litrów nielegalnego spirytusu

Przemyscy funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który przewoził znaczną ilość alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie na rynek blisko 1300 litrów nielegalnego spirytusu, mogło spowodować uszczuplenie podatkowe na kwotę ponad 71 tysięcy złotych.

Dziś w nocy po godz.3, funkcjonariusze z przemyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem transit, w trakcie której w części bagażowej pojazdu ujawnili znaczne ilości spirytusu w plastikowych butelkach zapakowanych w kartony. 

35-letni mieszkaniec Przemyśla został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem wykonania z nim czynności procesowych. Usłyszał zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych.  Funkcjonariusze  zabezpieczyli blisko 1300 litrów spirytusu, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdyby towar ten trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości 71 tysięcy złotych.

Dalsze czynności w sprawie będą realizowane przez policjantów zajmujących się walką z przestępczością gospodarczą.  Za przestępstwo, którego dopuścił się 35-latek, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

mf

Powrót na górę strony