Wydarzenia

Zatrzymany za ugodzenie nożem

Data publikacji 17.10.2017

Śledczy z przemyskiej jednostki prowadzą czynności w sprawie uszkodzenia ciała 24-letniego mężczyzny. Sprawca w trakcie szarpaniny sięgnął po nóż, którym ugodził 24-latka. Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala. Do wczoraj sprawca przebywał tam pod czujnym okiem policjantów. 41-latek usłyszał już zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz uszkodzenia ciała przemyślanina.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 23 na ul. Kazimierza Wielkiego w Przemyślu, nieopodal rynku. Jak ustalili funkcjonariusze przemyskiej komendy, 24-letni mieszkaniec Przemyśla, w towarzystwie znajomych, udał się na zakupy do jednego ze sklepów przy wskazanej ulicy. W sklepie został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który zażądał by zapłacił za jego zakupy. 24-latek powiedział nieznajomemu by dał mu spokój.

Gdy wyszedł ze sklepu, został zaatakowany przez tego mężczyznę. 41-letni mieszkaniec Przemyśla ugodził go nożem. 24-latek chcąc odeprzeć atak, uderzył sprawcę, w wyniku czego ten upad na chodnik. Na miejsce zostało wezwane pogotowie. Policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia. Zarówno pokrzywdzony, jak i sprawca zostali przewiezieni do szpitala. Podejrzany do wczoraj przebywał w szpitalu pod nadzorem policjantów.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, dokumentacje fotograficzną, zabezpieczono ślady i nagrania monitoringu, przesłuchano świadków.

Wczoraj 41-latek usłyszał zarzuty usiłowania wymuszenia na pokrzywdzonym zapłacenia za towar w sklepie oraz uszkodzenia ciała. Prokurator zastosował wobec sprawcy tych czynów środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru raz w tygodniu, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego oraz zakaz opuszczania kraju.

mf

Powrót na górę strony