Akcja spokrewnieni służbą z udziałem przemyskich policjantów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Akcja spokrewnieni służbą z udziałem przemyskich policjantów

II edycja zbiórki krwi pod hasłem "SpoKREWnieni służbą" w powiecie przemyskim odbyła się 2 marca br. w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Policjanci oraz pracownicy cywilni przemyskiej komendy włączyli się w akcję honorowo oddając krew. Następna zbiórka zaplanowana jest na przyszły piątek, 16 marca 2018 roku.

O tym, jak ważne jest, aby nigdy nie zabrakło krwi wiedzą wszyscy, a w szczególności ci, którzy pracują w takich służbach jak policja, straż pożarna, czy służba zdrowia. To właśnie oni najczęściej jako pierwsi obecni są na miejscach różnych wypadków. Niekiedy bezpośrednio po takim zdarzeniu musi być podana krew, aby uratować komuś życie.

W piątek 2 marca, odbyła się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem "SpoKREWnieni służbą" pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem tego przedsięwzięcia była pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Mając świadomość tego, jak cenna jest każda kropla krwi do akcji przyłączyli się nie tylko przemyscy policjanci, ale także pracownicy cywilni.

Krew to najcenniejszy dar, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Wystarczy tak niewiele, a zarazem tak dużo. Życie innych może zależeć od nas, a także nasze życie może zależeć od innych. Następna akcja zaplanowana jest na przyszły piątek.

mf

Powrót na górę strony