Wydarzenia

Zachęcamy pracowników banków do współpracy

Data publikacji 14.03.2018

Przemyscy policjanci prowadzą szkolenia dla pracowników banków, dotyczące przeciwdziałania tzw. oszustwom „na wnuczka” i „na policjanta”. Placówki i oddziały bankowe z Przemyśla i powiatu zainteresowane ofertą szkoleniową prosimy o kontakt.

Empatia oraz wiedza bankowców na temat metod stosowanych przez oszustów, wielokrotnie przyczyniła się do udaremnienia przestępczości przeciwko mieniu. Policyjni profilaktycy organizują szkolenia adresowane do pracowników banków z Przemyśla i powiatu. Podczas spotkań funkcjonariusze uczulają na przestępstwa, których pokrzywdzonymi stają się zazwyczaj seniorzy. Omawiają mechanizmy działania przestępców. Mówią o tym co zrobić, gdy senior chce wypłacić lub przelać sporą kwotę pieniędzy, po czym można domniemywać, że jest potencjalną ofiarą oszustwa. Wskazują, w jaki sposób pracownik banku może przyczynić się do uchronienia seniora przed utratą oszczędności życia.

Szkolenie dla przedstawicieli banków ma na celu wyczulenie na tego typu przestępstwa. To właśnie bankowcy mogą zapobiec sytuacji, w której osoba starsza staje się ofiarą oszustwa. Zachęcamy pracowników banku do udziału w szkoleniach i do współpracy w przeciwdziałaniu oszustwom. Nie raz zdarzało się tak, że pracowiny banków pokrzyżowali plany oszustów i dzieki nim nie doszło do wypłaty, bądź przelewu pieniędzy o czym pisaliśmy tutaj.

mf

Powrót na górę strony